Развод от разстояние…възможно ли е?

Можем ли да подадем искова молба за разтрогване на брака пред български съд, ако не живеем и не работим в България и не можем да се явим в съдебно заседание?

Тълкувателно решение на ВКС във връзка с размер на обезщетението по чл. 225, ал. 3 от Кодекс на труда

В Тълкувателно решение 2/2013 г. на ОСГК на ВКС се приема, че обезщетението по чл. 225, ал. 3 от Кодекс на труда(обезщетение за недопускане до работа на работник/служител, възстановен с влязло в сила съдено решение) се определя на базата на последното брутно трудово възнаграждение, получено преди незаконното уволнение. като същото не може да бъде по-малко